| Anca95 a întrebat:

Pentru admitere la facultatea de medicina la bucuresti la chimie se da si teorie sau doar probleme? hellppp funda:*

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Anemona18ida cum sa se dea doar probleme?laughingTu ai vazut vreodata grilele? Dupa raspunsul, tau sigur nu si cel putin nu ii incurca pe altii.

Se dau maxim 5 probleme dar care sunt bazate mai mult pe teorie, adica daca stii formulele si regula de trei simpla le faci usor.Se gasesc la poarta facultatii subiectele de la admitere la fel si o carte de grile cu modele de subiecte.Cumparati-le ca sa iti faci o idee cum este examenul.

2 răspunsuri:
| bendis92 a răspuns:

Sunt 40 intrebari chimie organica, din care daca 4-5 sunt probleme e mult. Invata bin teoria! Acum depinde si de cine face subiectele. O sa vezi ca anul asta la chimie a fost macel comparativ cu anii trecuti. Bafta!

| anemona18ida a răspuns:

Doar probleme