| andreeapink01 a întrebat:

Cu ce se ocupa mai exact un editor manga? stiu ca trebuiesc cunoscute 3 lucruri de baza in acest domeniu ( cleaner, redesenator si typesetter), dar pot deveni un editor de manga doar cu aceste notiuni? Am cateva notiuni de baza si mi-as dori sa mai invat, ca apoi sa lucrez cu asa ceva (unde, inca n-am idee). Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| nikoletabukidefer a răspuns:

In primul rand, trebuie sa stii japoneza. asta e primul sfat

| andreeapink01 explică (pentru nikoletabukidefer):

Stiu putina japoneza si vreau sa evoluez cat sa pot vorbi cursiv, insa am vazut ca se cauta si in alte tari