| ColdHeart a întrebat:

Cum ajungi profesor universitar?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci master
apoi te faci preparator, apoi asistent
apoi dai doctoratul si devii sef de lucrari
odata cu experienta si cu anii acumulati devii conferentiar si in final profesor

| ColdHeart explică (pentru suntserios):

De ce totul este dificil? laughing

| suntserios a răspuns (pentru ColdHeart):

Cum ai vrea sa ajungi profesor universitar si sa formezi adevaratii specialisti? dand un test grila?

| ColdHeart explică (pentru suntserios):

Un test grila n-ar fi rau laughing
Daca esti pasionat si ai un scop e mult mai usor decat daca ai 0 interes fata de orice.

| francut a răspuns:

Invatand si dand mereu examene din treapta in treapta.
Dupa facultate, daca ai note bune poti ramane asistent universitar in cadrul universitatii. Apoi, prin lucrari publicate, examene, etc, promovezi la conferentiar. Participi la congrese, alte lucrari, cercetare, alte examene, etc si ajungi Profesor universitar. Succes!