| DoDo a întrebat:

Cum creez un site gratuit?

14 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Incearca cu joomla. Sau daca nu te descuri fa unul pe : http://webon.angelfire.lycos.com/

| Catalion a răspuns:

Cu ajutorul: www.weebly.com

| Leandro a răspuns:

Pe www.ucoz.ro - probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site sau Blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| mary_1175 a răspuns:

Eu am blog pe www.zice.ro adica blogul meu este http://dasad.zice.ro/ sper ca te-am ajutat bafta

| Dominicc a răspuns:

Www.webs.com
e gratis.

am avut si eu cont acolo.
acum am un blog
seamana cu un site

http://c-constantin.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti un director de site-ri.scrie pe google "sites director" ...si poate gasesti :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe www.ucoz.com

| DoDo explică:

Www.webs.com am facut dar cum adica adresa siteului eu am scris una si no accepta

| viorel_5719 a răspuns:

Intra pe site-ul sirbu ruslan si gasesti ce iti trebuie

| Marius_1549 a răspuns:

Da

| Asavei_Catalina_1983 a răspuns:

Cea mai simpla metoda, mi se pare platforma oferita de Cabanova ( www.cabanova.com/FREE0SITE). Ai o platforma grafica, in care poti construi un site in cateva ore, fara a se observa o diferenta intre un site profesional sau site-ul creat de tine. In prima faza, va dura cateva zile pana cand site-ul va fi indexat de google, dar in functie de numele ales, poti fi indexat chiar pe prima pagina ( secretul este sa folosesti un nume la site care nu mai exista pe google, garantat vei fi in prima pagina din google). Dezavantajul este ca vei avea un domeniu cu "cabanova.com", dar poti plati online la ei daca esti multumit de site-ul realizat si sa ai orice domeniu doresti (.ro,.com,.net,.eu, etc). Poti incerca aici www.cabanova.com/FREE0SITE, poti beneficia de un site gratuit si daca doresti sa ai domeniu personalizat, preturile incep de la 3- 4 ron/ luna. Nu cred ca exista o alfel de platforma mai buna, cel putin pentru cei incepatori.