| anonim_4396 a întrebat:

Cum devin broker de bursa?
Ce facultate trebuie sa urmez?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Științe economice.
Dar nu este nevoie neapărată de facultate. Sunt cursuri specializate pentru asta, iar intrarea la ele nu necesită o facultate.
Nu este o meserie ușoară așa cum ți-ai putea închipui.
O facultate de științe economice îți deschide persectiva asupra domeniului astfel încât noțiunile, situațiile concrete cu care te confrunți ca broker să nu fie pentru dta limbă chineză.
la 18 ani sunt cursuri de broker online. Sunt situri de tranzacționare pe simulatoare, demo, sunt situri de tranzacționare reale cu un mic capital poți să te antrenezi. Dacă ai performanțe ai șanse să fii angajat la bursă.