| ciprian_6651 a întrebat:

Salutare big grin as vrea sa va intreb ce facultate trebuie sa urmez ca sa devin broker? sau angajat la BVB?

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Facultatea pe care trebuie sa o urmezi este Stiinte Economice unde se studiaza printre altele si piete de capital.
Pentru a fi un foarte bun broker trebuie sa ai cunostinte extrem de solide in tot ce inseamna economie. Daca vei urma aceasta facultate si te vei pregati la cel mai inalt nivel, vei ajunge un foarte bun profesionist in economie si, atunci, cu siguranta vei face foarte multi bani.

1 răspuns:
| BAM_7947 a răspuns:

Broker de?! cred ca nu te gandesti sa ajungi prin NY si sa ai succes. mai bine te apuci sa gasesti o firma de forex prin Romania si sa te angajezi ca dealer...de obicei nu se cere experienta si job-ul este oarecum bine platit... oricum asta nu o poate face oricine