| anonim_4396 a întrebat:

Cum e facultatea de design industrial și managementul afacerilor 'Gheorghe asachi'? Ce o sa devii după? Ai un loc de munca asigurat după ce o termini?
Trebuie sa știi sa desenezi? (nu știu dacă întreb ce trebuie. Eu nu prea știu sa desenez, dar mi-ar plăcea sa învăț, mi se pare frumos) Cum e în cadrul facultății? Daca te poți angaja /munci în timpul facultății cât câștigi în funcție de cât muncești?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

E genul de facultate care te pregateste sa lucrezi pe cont propriu nu ca angajat deci nu poate fi vorba de un post asigurat. Eu zic sa mergi daca ai spirit antreprenorial

| Eireann a răspuns:

Cu foarte putine exceptii nu exista sa ai loc de munca asigurat dupa terminarea facultatii. Cat despre desen - desenul artistic e una, desenul tehnic e alta.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns (pentru Eireann):

Desenul tehnic este mai greu?