| anonim_4396 a întrebat:

Cum e mai bine la facultate? La gazda sau la camin?

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu am stat la camin. A fost perfect. Cand era de invatat, invatam pe rupte. Cand era de distractie, nimic nu bate caminul. Plus ca ai avantajul ca, daca ai nevoie de ceva, un curs, o carte, in camin le gasesti imediat...doar te duci 2 camere mai incolo. Plus ca nu mai pierzi asa mult timp cu transportul.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asta depinde de tine, la gazda ai mai multa liniste, la camin sunteti mai multi, depinde cat de influietabil esti, e spiritul de gasca ce uneori poate influienta negativ.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu cred ca la gazda ar fi foarte bine, mai multa liniste si posibilitatea de a studia fara probleme.

nony
| nony a răspuns:

Daca vrei sa inveti. te duci in gazda. daca vrei distractie te duci la camin.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde ce cauţi. Dacă vrei linişte alege gazda. Dacă nu stai în cămin.

regis
| regis a răspuns:

Daca vrei liniste, intimitate si confort e mai bine cu chirie, chiar daca impartiti mai multi un apartament.
Daca vrei distractie, viata de student si amintiri deosebite, le vei gasi pe toate la un loc doar la camin.

| lia a răspuns:

Fiecare are atat avantaje cat si dezavantaje. Eu iti recomand sa te indrepti catre gazda. happy

| rozalia25 a răspuns:

Depinde ce vrei: camin e galagie si distractie. Gazda e mai liniste, poti invata. Insa la gazada e mai scump. Incearca totusi la camin de 2 in camera, alea is mai ok, daca nu gazda.

| Haydee a răspuns:

Cum iti place tielaughing
...sau intr-o garsoniera, cu un prieten...asa e cel mai binewinking

| zamfira a răspuns:

Eu-s genul de om care iubeste sa fie inconjurat in permanenta de oameni. Imi place sa-mi vina prietenii in vizita, sa stea la mine, etc.In doua cuvinte:nu ma oboseste tambalaul.happy In studentie am stat la la camin si mi-a placut extraordinar de mult. Prietenii pe care mi i-am facut in camin imi sunt prieteni pe viata. Mersul la scoala impreuna, invatatul impreuna, mersul in club, pe munte, cu cortul la mare, rasul pana la 2-3 dimineata, invatatul impreuna la bibilioteca universitara sunt cele mai frumoase amintiri din studentie. Daca nu esti o persoana extrem de pretentioasa, daca esti flexibila si prietenoasa, statul la camin o sa-ti placa teribil. Crede-ma pe cuvant happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Camin da depinde de camin ca daca arata ca dupa razboi mai bine pas, sau daca is mai multe persoane intr-o camera de 4tongue
P. S. eu ama stat 5 ani in camin si a fost super ca am avut colegii pe acolo si am cunoscut o gramada de lume noua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu la gazda si nici la camin.la cursuri ca asa se invata. dupa cursuri la gazda sau la camin.paaai.cred ca as e corect.si fata de tine si fata de parinti.

| billy69 a răspuns:

Senzatia de college o ai 100% in camin, dar in gazda esti mai linistit/a .si invetiwinking iti propun primul an sa incerci la camin, apoi vei vedea singur/abatting eyelashes