| xZer0x a întrebat:

Pe parcursul facultatii, e mai bine sa stai la camin sau in gazda?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La camin este mai bine!

| tpuuser999 a răspuns:

Intodeauna este mai bine la camin. Si cat mai departe de orasul in care te-ai nascut. O sa te schimbe ca persoana, si ca relatii cu ceilalti. O schimbare importanta de mediu te poate face sa fii mai atent si sa acumulezi informatiile intr-un mod nou sau mai eficient (asta daca inca o sa te tii de scoala in camin si nu o duci 2-3 ani in campionate de somn/CS/LoL/DotA2 sau ce se mai joaca).

| Omori a răspuns:

Depinde,poti sa dai de persoane nasoale si in gazda, si la camin.Dar daca vrei sa experimentezi si alte conditii si sa iesi putin din zona de confort, alege caminul.
Singurele probleme in legatura cu caminul ar fi posibila incompatibilitate cu colegii, conditii groaznice(unele arata bine, sunt dotate iar altele nu) si distanta fata de facultate. Poti sa faci cerere si sa te interesezi intre timp cum arata si unde este si in functie de asta sa iei o decizie.

| Marian2314 a răspuns:

Camin desi sunt niste reguli de respectat eu iti spun ca este mai bine.De ce? Fiindca ai mancare gata preparata, dar la gazda trebuie sa-ti faci tu si cred ca nu o sa-ti vina pofta sa-ti faci de mancare dupa cursuri laughing.

| DrowRanger a răspuns:

Daca nu ai o situatie financiara extrem de buna si nu esti pe banii tai, e mai ok sa stai la camin. Si daca vrei sa resimti cu adevarat viata de facultate, e recomandat asta, dar daca stai la gazda, esti mai linistit si ai mai mult timp sa inveti, stand singur, iti organizezi timpul cum vrei, dar este mult mai scump sa stai cu gazda in Bucuresti sau Iasi, de exemplu.

| 9620eu a răspuns:

E ca si cum ai alege sa stai atunci când mergi la mare intr-un cort sau la pensiune, unde normal ca la pensiune e mult mai bine...In cazul tau daca iti permiti ia si cauta un apartament ca e mult mai bine din toate punctele de vedere, la facultate nu ai deloc intimitate mai ales ca baia e comuna iar conditiile in camin sunt foarte modeste, intr-o garsoniera sau apartament te simti ca acasa, pentru ca locuiesti intr-o locuinta si nu stai calare cu inca vreo 3 intr-o camera de 2 metri...Acum daca esti genul care se poate adapta usor la conditiile de genu stai unde vrei, important e sa ai intimitate si sa te poti odihni si invata in tihna fara sa fii deranjat/a, ca doar de asta mergi la facultate happy