| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa lucrezi la Kaufland la caserie?

Program de 4 sau 8 ore?

Cum e mai ok?

Desi angajatorul iti face contract pe 4 sau 8 ore dar ce se intampla daca trebuie sa stai mai mult si eu nu vreau? Mie cand mi s-a incheiat programul ma iau si plec acasa. Poate sa-mi faca ceva? Ii dau sa citeasca contractul sa vada la cate ore m-a angajat daca comenteaza.

Voi ce ziceti merita un job de genu?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

DA, merita foarte bine pentru inceput, faci putina experienta, e putina colegialitate, mai sunt ceva produse lasate foarte mult la pret si de care vei invata in scurt timp cum sa te lipesti, este mult mai bine decat sa iti coci labiile la lampa in asteptarea unui client platitor, repet, numai PENTRU INCEPUT, zeita Atena are altceva pentru tine; ceva ce implica scoala, caci mintea iti merge brici, dar asta cand iti vei da seama ce iti place sa inveti probabil. Deocamdata, e exact ce iti trebuie, te inveti cu un program si sa te intelegi cu alti oameni, este foarte bine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca n-ai altceva de facut, merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decat nimic, normal ca merita.

| Ssssmokin a răspuns:

Daca ai timp liber sau ai nevoie de bani, atunci da, merita.

| alyyyyy2018 a răspuns:

Se poate lucra si 6 ore. Daca lucrezi part time 4 sau 6 ore, stiu ca nu mai te pun sa faci ore suplimentare.