| anonim_4396 a întrebat:

Cum este mai usor,mai sigur si comod sa muncesti (sa fi angajat) in echipa sau individual? Firme mari cu mai multi angajati(fabrici, supermarker, instituti...) sau mici independente cu 2 3 angajati (magazin, cafenea,...)?

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de tine, eu unu as prefera individual

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Argumenteaza

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Pur simplu imi place mai mult individual, sunt multi colegi barfitori, rai, ipocriti, asa singur macar stii ca daca gresesti e greseala ta, parerea mea

| WaterDrop a răspuns:

Depinde.Munca in echipa este buna atunci cand nu exista posibilitati de promovare pe aceiasi ramura sau cand vorbim de munca fizica.Atata timp cat sunteti toti in aceiasi "oala", relatiile vor merge perfect.Munca in echipa poate fi de asemenea favorabila persoanelor sociale si care sunt obisnuite sa manipuleze lumea, pentru ca isi vor usura mult viata pe spatele altora.Imi este indiferent, insa atunci cand nu esti ocupat sa te uiti mereu peste umar ca sa nu te manance vreun alt coleg/a, munca devine mai productiva si poti iesi mai usor in evidenta.

| Freya1 a răspuns (pentru WaterDrop):

Din cate am inteles e mare invidia in echipa dar salariul e sigur si chiar creste

| WaterDrop a răspuns (pentru Freya1):

Salariul e sigur atata timp cat firma este pe profit.De crescut, creste el, dar mai greu.Promisiuni de lapte si miere sunt pe toate drumurile ca sa atraga "sclavi", pardon, muncitori.Iti recomand sa mergi pe "individual" pentru ca sunt mai multe oportunitati sa faci si ceva extra pe langa acel salariu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As prefera individual.Asa macar stiu ca daca ceva nu iese bine e strict din vina mea.

| Raniaa a răspuns:

Buna, depinde in primul rand de tine.
Este mult mai comod sa muncesti in echipa, unde cel mai probabil sunt diferite tipologii de oameni, altii te vor placea, altii nu. Tu sa stii ce vrei, asta este cel mai important.

Răspuns utilizator avertizat
| Superman1243 a răspuns:

Este mai sigur si comod la magazin, cafenea dar intr-o firma mare(fabrica de exemplu) acolo ai sansa sa avansezi si ai salariul mai mare decat in alte parti!