| Vali215 a întrebat:

Cum este sa lucrezi ca si account manager (junior)? Este o meserie grea?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La ce companie? Un account manager are grijă de conturile, investițiile clienților, nu poți să ocupi un asemenea post fără o competență în domeniul financiar dovedită, nu este grea, este de mare responsabilitate.

| Vali215 explică (pentru sadrian46):

De aceea i se zice junior, daca aveai minim studii medii te puteau angaja, cautau oameni care doreau sa invete, nu neaparat cu experienta.