| Mecumesetignoras a întrebat:

Care meserie e mai buna, stomatolog sau manager?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Meseria de manager... tare asta! Ia vezi ce inseamna manager!

| Mecumesetignoras explică (pentru K0sti):

Stiu ce inseamna.

| K0sti a răspuns (pentru Mecumesetignoras):

Nu cred ca stii, ca altfel nu puneai stupizenia aia de intrebare! Vezi ca ti-a raspuns Peridava!

| Peridava a răspuns:

Manager, e o functie, nu o meserie. Dar, sa nu-ti inchipui ca vei fi manager din primii ani. Poate niciodata. Depinde cita meserie stii.

| smart01 a răspuns:

Depinde la ce te referi.Ca sa fii stomatolog trebuie neaparat sa urmezi o facultate si sa parcurgi aproape aceiasi pasi ca un doctor. in schimb, se castiga bine si daca lucrezi pe cont propriu, iti faci tu orarul, clientela etc. Ca manager de asemenea se castiga bine, insa de multe ori managerul e cel care trebuie sa intervina in situatii de criza intr-o firma sau intr-o companie si trebuie sa fii disponibil 24 din 24 uneori. in schimb, nu necesita atat de multa pregatire, poti urma fie o facultate in domeniu, fie cursuri de formare profesionala, ca acesta pe resurse umane, de exemplu http://sbinfo.ro/curs-managementul-resurselor-umane/

| Andreea0109 a răspuns:

Depinde ce iti place tie.
Ca medic stomatolog salariul este destul de bun.
Daca esti un doctor stomatolog bun poti sa practici meseria si in Romania pe un salariu mai mult decat avantajos.

| Sorana_Sori_1996 a răspuns:

Buna, eu cred ca meseria de manager este mai buna deoarece daca esti desteapta poti castiga bani frumosi decat stomatolog