| Damian a întrebat:

Cum ne putem angaja daca nu avem experienta desi suntem calificati?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu a mai lucrat(este la prima angajare) nici o persoana nu are experienta, aceasta se castiga in timp si muncind in meseria pentru care esti calificat. Incearca prin AJOFM din judetul tau, poti cauta pe site-ul lor, acolo sunt afisate locurile de munca vacante. De asemenea poti cauta si pe alte site-uri, prin cunoscuti, prieteni, presa etc. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Simplu! dai proba de lucru si accepti realitatea salariala cat produci atat primesti!

| cuore a răspuns:

Depune 100 de ceva-uri poate convingi pe cineva.