| MyGoodLife a întrebat:

Cum pot sa fac sa fiu populara? Ma rog, nu sunt obsedata de popularitate dar, nu prea sunt apreciata de colegii mei. Nu stiu de ce, adica invat bine, nu sunt rea cu ei, nu-i parasc...dar totusi... am o colega, ingrozitoare si paraciosa si invata mai prost decat mine dar toata clasa o iubeste si o apreaciaza, mai e si ciudata!
Scuzati categoria

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Ai incredere in tine, nu poti multumi lumea si nici nu se merita efortul.
Pa, pa.

| Mădă0611 a răspuns:

Pai de asta nu te plac, pentru ca inveti si probabil nu esti vreo golanasa ca ei. Ia gandeste-te, merita sa te schimbi pentru unii care nu te apreciaza cum esti, adica iti cer sa te injosesti?

| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa comunici cu cat mai multe persoane pe diverse subiecte, sa spui glume, sa-i ajuti pe colegi la nevoie.

| Shattered a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru altii. Fii tu insuti. Cine te accepta o face oricum ai fi. Oamenii sunt superficiali, ei deseori nu sunt ceea ce par, sau ce vor sa para. Trebuie sa fii apreciata pentru cine esti cu adevarat. Daca te vei schimba, cum vei stii daca acei oameni din jurul tau te-ar fi apreciat fiind tu insuti?

| Alequandra a răspuns:

Lumea o place pe ea pentru ce este, daca te-ai face si tu remarcata, te-ar placea si pe tine.
Si poate ii zici ciudata ca esti geloasa pe ea, insa poate e mai interesanta ca tine. Incearca sa fii si tu interesanta.