| annie_8842 a întrebat:

Cum pot sa fac un site? Nu vreau de genul .3x.ro sau asa ceva... vreau ca domeniul sa fie pur si simplu. ro sau eventual. com. Multumesc anticipat!
P. S ofer fundita si e destul de urgentbig grin

Răspuns Câştigător
| Alex_9605 a răspuns:

Daca ai rabdare si vrei sa faci site-ul cu adevarat iti sugerez sa te uiti la seria de tutoriale video despre cum sa iti faci un site http://www.videotutorial.ro/? p=1947. Asta e doar prima parte daca vrei sa faci un site adevarat urmareste si celelalte 4 parti.Succes!

8 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Doresti un site? www.website.ws iti ofera domenii libere cate vrei, tot ce trebuie sa faci este sa intri si sa-ti alegi domeniul. Uita-te pe site-ul meu: www.webmoneyhq.ws si inscrie-te de la mine pentru a primi 7zile gratuite si de a folosi acest site in folosul tau. Daca doresti sa mai faci ceva bani de pe seama site-ului tau, atunci vizioneaza si filmuletul. Bafta.

| slayer666 a răspuns:

Intra pe godaddy.com cumperi domeniu, cumperi hosting, si ma poti contacta daca vrei sa te ajut sa iti faci un site. kinslayer333@gmail.com
te astept. pot sa te ajut eu si cu achizitionarea domeniuluihappy

| Leandro a răspuns:

Pentru a avea domeniu "nume.ro" trebuie sa faci o mica investitie de aprox 180 RON pe rotld.ro.

De asemenea poti incerca www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog GRATUIT. Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana.
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit scurt si memorabil (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Odata inregistrat domeniul tau propriu "nume.ro", poti sa ti-l parchezi la ucoz.ro, astfel ca numele tau va deveni din "nume.ucoz.ro", "nume.ro".

Mult succes!

| Elena1234456 a răspuns:

Eu doar pe www.piczo.com stiu sa lucrez, altfel de situri nu stiu sa fac :D.

| moonY a răspuns:

daca zici ca e urgent, cautai prin arhiva TPU, o intrebare asemanatoare cu asta.
nu'ti lua mai mult timp sa tastezi cuvantul "site" acolo sus, la "Caută întrebări sau răspunsuri:" decat sa astepti nerabdatoare sa ti se raspunda.
dar e mai simplu asa, nu?
http://www.TPU.ro/......riul-site/
tine fundita pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu daca vrei...si dai si tu ceva acolo de o bere pentru la vara...happy

| paulthe1 a răspuns:

Sa faci un site profesional e destul de greu, ai nevoie de multe cunostinte, php, flash, html, xhtml.
Cu niste bani putini poti apela la http://www.websitedesigner.ro, fac o treaba extraordinara la preturi foarte mici.

| vreaumobila a răspuns:

Http://www.rotld.ro/ cumperi domeniul.ro de la autoritatea nationala, este cel mai ieftin, apoi recomand o gazduire la fel de ieftina si eficienta, http://www.nshost.ro/, iar daca nu sti HTML, PHP, pentru site, instaleaza de la office pachetul Front Pages, sau la office mai nou de 2003 se numeste Web Expression. Este vorba de un editot asemanator word, care iti genereaza codul html si iti lucrezi siteul fara a sti neaparat html, php.