| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți ajunge freelancer?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Freelancer este acea persoana care exercita o anumita profesie pe cont propriu, dupa un program pe care si-l alege fara de a depinde de o anumita companie. Freelancerul isi alege angajatorul si durata perioadei pentru care va lucra cu acesta, daca se va implica intr-un singur proiect sau in mai multe proiecte.

Un avantaj al freelancingului il reprezinta flexibilitatea programului, iar daca nu esti dispusa/dispusa sa te conformezi unui program 9-6, acesta varianta este ideala.

Sunt cateva industrii in care freelancingul predomina mai mult decat in altele si acestea sunt programarea, designul web, scrisul, traducerea, editare video sau foto, ilustratiile de orice fel.

https://www.hipo.ro/......Romania%3F

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai ce lansa, cu ce să te lansezi pe piața antreprenorilor free, adică care nu depind de alții. Apoi postezi ce știi să faci, pe situri dedicate. Așa ajungi.

| Speranta12 a răspuns:

Dandu-ti demisia in primul rand.

Just don't.

| Ineys a răspuns:

Trebuie sa te pricepi bine intr-un domeniu pentru ca esti pe cont propriu si daca te lovesti de problema X nu te mai ajuta colegul Y s-o rezolvi, trebuie sa-i dai singur de cap. Deci la ce te pricepi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu recomand intai sa intri intr-un job uzual si sa verifici cum merg lucrurile, sa citesti o carte de antreprenoriat si sa intelegi ce si cum. Practic cand muncesti ceva, exista o cerere, e, intri pe site-uri unde startup-uri sau mai stiu eu ce vor ceva, tu produci acel ceva. Acum intrebarea ta este prea vaga, sunt mii de domenii in care poti fi freelancer.

| Lucian4 a răspuns:

Urmareste-l pe Cristian dascalu pe Youtube, nou freelancer.