| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi mai prind parul vara asta? M-am saturat sa il tot tin in coada sau desfacut. Ce as putea face?

6 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Poti sa iti porti parul impletit, iar cand se termina parul sa il strangi cu un elastic modern, simplu, asortat la haine sau cu bilute faine. In functie de lungime sa il aranjezi acasa pe bigudiuri, urmand sa iti dai cu fixativ pentru a sta o zi intreaga parul frumos aranjat.

| mami a răspuns:

Leaga-l lateral spre stanga in coada rebela sau tunde-l scurt la 3 cm
oricum el creste iarasi lung

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-ati o bentita daca ai parul mai lung sau semi lung. pune bentita pa par aproape de frunte.
Daca vrei ceva mai sexy ia un fluturas de par si rasuceste parul ca o coada pune fluturasul iar restul parului se va fasa frumos peste fluturas si u vei avea un aspect super cool.
Nu uita de niste agrafe colorate:mov vroz verde galben care stralucesc.arata foarte bine in par

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ai putea sati faci un coc sus sau o coada pe o parte impletita sau desfacuta, o coda cam in vraful capului si stransa foarte bine

| annda a răspuns:

Buna!
Incearca sa-l prinzi in coc [ http://www.kudika.ro/......ina-2.html ] sau sa-l impletesti in diferite moduri.
Ciao!

| eu_4161 a răspuns:

Impletit, parul lung si impletit pe mijloc, in coc, in coada si impletit, imparte parul in 2 si pune o jumatate pe un umar si cealalta jumatate pe celalalt umar iar apoi leaga-ti parut in 2 cozi sau poti sa iti pui tot parul pe un umar (nu prea stiu cum sa explic) iar apoi leaga-l in coada.