| eneeda a întrebat:

Cum sa ma motivez sa lucrez pentru scoala cand nu am nici un chef!?!

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Gindeste te ca ai avea copii si nu ar face nimic din ce ti doresti tu sa faca sa devina un om responsabil oricit te ai stradui tu. Ti ar placea? eu cred ca nu. atunci ce tie nu ti place altuia nu i face [ adica parintilor care muncesc pentru tine iar tu nu i rasplatesti cu nimic

| ELD a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, dar sincer nici nu stiu ce sa-ti spun... poate gandul ca mai e putin pana la vacanta mare si oboseala isi pune amprenta. x(scoala asta

| baru a răspuns:

Gandeste-te ca sute de oameni si-ar dori sa studieze dar nu au posibilitate. Sute de persoane si-ar dorii sa studieze, dar nu au creier. Sute de persoane si-ar dori sa studieze dar nu au partea materiala. Si as putea continua. Deci -----Te ajuta? Pa

| sbk a răspuns:

Sa te gandesti ca ai 2 parinti care muncesc pentru tine si incearca sa faca pentru fata lor tot pentru a nu-i lipsi nimic, cred ca e un motiv foarte bun, nu iti bate joc de munca lor

| Cosman a răspuns:

Cauta o scoala sau o meserie care iti place foarte mult si unde simti ca ai aptitudini.
Viziteaza: www.tineri-fericiti.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un aparat foto si mergi pe strada. Nu va trece mult timp si vei vedea un cersetor, un om al strazii... fa o poza apoi scoate un poster si pune pe perete! Daca vei vedea zilnic acea poza vei intelege ca pentru a nu ajunge asa trebuie sa inveti.

| aleeQQ a răspuns:

Poti sa zici ca fost plecata., ca tio venit ciclu ca ai fost la spital.intr-un cuvant ceva credibil.