| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa putea ajunge demnitar?

5 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Furi, minti, calci pe cadavre, n-ai mama, n-ai tata, nu-ti propui nimic sa faci in viata si n-ai asteptari sa se intample ceva si uite asa incet, incet urci in ierarhia politica.

| Anonimuserr a răspuns (pentru StefanKogut):

Asta în practică... În teorie de total diferit! Dar să nu exagerăm că sunt şi oameni care îşi fac treaba, aia care îi numeri pe degete dar sunt!

| StefanKogut a răspuns (pentru Anonimuserr):

Asa e. dar intrebarea e atat de buna ca nu m-am putut abtine, happy. Acum, daca vrei sa stii cum ar trebui sa se intample: mai intai muncesti de-ti sar ochii intr-un domeniu, nu conteaza care anume, devii foarte bun si la un moment dat, cam pe la varsta de 50 de ani, dupa vreo 30 de ani de experienta, ajungi la concluzia ca lucrurile pot fi inbunatatite in acel domeniu, si atunci incepi sa te lupti pentru asta, primul pas fiind sa candidezi avand ca program ce vrei tu sa faci in domeniul ala. Si uite asa, daca castigi alegerile, ceea ce inseamna ca oamenii considera important domeniul pe care vrei tu sa-l reformezi si mai mult te considera pe tine de incredere si ideile tale bune pentru a fi implementate, nici nu ar fi de mirare caci expert in acel domeniu, ajungi membru al Parlamenului unde incepi sa te bati cu ceilalti mebrii ca si ideile tale sa fie incluse in programele ce vor fi implementate.

| Dismally a răspuns:

Sunt doua metode: 1. Ales, 2. Numit happy

| Anonimuserr a răspuns:

Cu grijă! Eu cum pot ajunge astronaut ca Neil Armstrong? să zbor le lună şi pe marte, de ce nu?