| Foaredecolt a întrebat:

Cum scriu cu alte litere spre exemplu daca apas pe litera e normal ca imi apare scris e dar vreau sa pun e cu caciula deasupra sau sa fac semne.Sau astea nu au legatura cu tastatura si se face din mouse pentru ca chiar vreau sa stiu cum sa le fac happy

3 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Http://diacritice.opa.ro/
Sau îţi poţi seta limba pc-ului. Eu o am în engleză şi aşa o las.

| emmyl a răspuns:

Pentru schimbarea limbii la tastatură ai aici:
http://www.7tutoriale.ro/......-tastatura

Pentru introducerea oricărui alt caracter poți să te folosești de Character Map (Start > Character Map)

| justanotherdaydreamaway a răspuns:

Păi. Eu de obicei schimb chestia asta când vreau ca lumea să înţeleagă ce scriu. Poţi schimba limba de la PC. şi aşa vei afla ca pe la anumite semne vei putea pune diacritice, dar e mai complicat dacă eşti nouă la "tastatura română"...