| bleakk a întrebat:

Cum se fac,in general, 2 facultati? Termini una, dupa care o incepi pe cealalta? Cine isi permite sa se axeze atata timp doar pe studiu (exceptand si cazurile in care acestia muncesc pe timpul facultatii) fara sa castige un ban? Si care ar fi rostul a 2 facultati?

6 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Mai sunt şi cei care primesc bursă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, unii lucreaza, altii sunt intretinuti de parinit. Mai sunt si altii care fac in paralel. In general sunt cei care se razgandesc la ce vor in viata

| OoBunnyoO a răspuns:

Fie in paralel, fie una dupa cealalta. Eu de exemplu, asa am facut. Cei care fac una dupa cealalta o fac pentru ca se razgandesc sau vor sa se apuce de altceva.
Te intretii muncind, ori te intretin parintii. Este ca si cum ai fi intretinut de parinti si pe timpul masterului. Unii nu lucreaza nici cand sunt la master.

| ChiarEu2 a răspuns:

O a doua facultate este perfect inutila. Ea poate fi inlocuita de niste simple cursuri fiind echivalente.

| suntserios a răspuns (pentru ChiarEu2):

Da, ia zi tu cum ai putea echivala facultatea de medicina sau arhitectura cu niste simple cursuri?

| ChiarEu2 a răspuns (pentru suntserios):

A fost vorba de a doua facultate! Sa zicem ca termini Energtica si vrei sa mai faci o facultate. Te apuci de medicina? Sau poate esti un strănepot de-a lui Einstein!
cum spuneam, nimeni nu se uita si la a doua facultate cand vrei sa te angajezi.
"Secolul XXI, daca esti prost esti bun de sef!"