| coadadematura a întrebat:

Cum se poate deschide un studio de videochat? Ce acte iti trebuie si pe ce platforme se incarca videoclipurile?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un studio are echipamentul propriu (adica intreaga platforma functionala: servere, liniile interne de comunicatie, eventual si mini-studiouri de inregistrare etc., cu site propriu, fiecare cu personalul de serviciu necesar).

Videochat-ul individual poate avea loc si de acasa, dar se lucreaza impreuna cu o platforma (care-i face si publicitatea). In aceste cazuri, "studioul" este la un centru, care detine si pagina web (platforma) si face si taxarea organizata a clientilor conectati.

| coadadematura explică (pentru Bula):

Ok atunci pe ce platforme se face videochat individual?

| Bula a răspuns (pentru coadadematura):

Pe oricare site de videochat existent, inregistrandu-se.
Se incheie un contract, pe aza regulamentului de functionare a site-ului.

12 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Iti trebuie cineva cu experienta intr-un studio de videochat, altfel o sa pierzi o groaza de nervi, timp SI BANI, descoperind cum se face treaba

| RaduRobertRO a răspuns:

Faci firma, dai drumul si e ok, sau mai simplu cumperi o franciza. Actele sunt exact ca la un SRL, nimic in plus,

| coadadematura explică (pentru RaduRobertRO):

Si cand declar venitul la ANAF, nu zice nimic daca declar ca provin din studio-ul de videochat?

| RaduRobertRO a răspuns (pentru coadadematura):

Exact cand depui la orice SRL, nu mai stiu, de asta se ocupa contabilul, chiar si la PFA, desi... daca nu esti fata si nu lucrezi tu, trebuie SRL

| coadadematura explică (pentru RaduRobertRO):

Pai nu sunt fata, eu sunt cel care vrea sa isi deschida studio ca sa aduca fetele

| coadadematura explică:

Koaie ))))
Sunt baiat si vreau sa îmi deschid studio ca sa aduc fetele la munca nu sa fac eu treaba?

| RxTx a răspuns (pentru coadadematura):

Lăsate ca nu o sa găsești fete.
Cunosc pe cineva care are de 2 ani toate actele tot firma si nu gaseste fete.

| Angelooooo a răspuns:

Buna asta.????

| Adyppp a răspuns:

Dupa cum ai pus intrebarea e clar ca nu ai nici o sansa singur. daca ai fete mai ai nevoie de un asociat care se pricepe. daca nici fete nu ai, orienteaza-te spre alt domeniu...

| Nicolaaas a răspuns:

Lasa-mi un mail pe nicolaenicu521@gmail.com, sunt trainer model videochat. Te pot ajuta cu informații în privat