| PavelVladescu a întrebat:

Buna ziua, pentru a deschide un studio de videochat prin firma de tip PFA or II, cum atest certificarea calificarii necesare pe care PFA-ul or II-ul o cer pentru infintare?

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru videochat n-ai nevoie de certificare de calificare.
Certificarea se va face de clienti.

| PavelVladescu explică (pentru Bula):

Cu alte cuvinte o pot deschide, fara vreun astfel de act. Va multumesc mult pentru timpul acordat!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai la prostii i ti sta capul, ceva serios nu, videochatul este prostitutie si ar trebui inchise toate aceste activitati daunatoare. Sunt bani murdari bani care se fac din exploatarea fetelor si femeilor care i si arata corpul unor obsedati cu bani.

| PavelVladescu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Arta dragul meu cristi, a fost apreciata de cand lumea, femeia, daca nu ea, arta pura, plina de emotie si tandrete, atunci ce sau cine? Eu sunt, nimic mai mult, decat un simplu iubitor de arta, ce construieste o scena ori o rama pentru ochiul privitor

| doctorandus a răspuns:

Nu cred că meseria de pornograf presupune diplomă sau calificare.

| PavelVladescu explică (pentru doctorandus):

De ce "pornograf", aceasta meserie merita o denumire, pe masura capacitatii ei formidabile de a creea o arta atat de frumoasa prin simpla ei esenta

| doctorandus a răspuns (pentru PavelVladescu):

N-am nimic impotriva pornografiei, dar pornografia e pornografie.

| goguPatent a răspuns:

Printr-o diploma ce are legatura cu profilul PFA-ului

| PavelVladescu explică (pentru goguPatent):

Aceasta diploma, in ce domeniu ar trebui sa fie si mai ales unde este ea primita, pentru competenta unui studio de videochat?

| goguPatent a răspuns (pentru PavelVladescu):

Ti-am zis, in domeniu in care e deschis PFA.
Orice PFA se deschide pe niste coduri caen potrivite domeniului in care isi va desfasura activitatea.

in cazul tau probabil

9329 – Alte activitati recreative si distractive

Acum nu stiu sa iti zic ce fel de diplome accepta si cer la registrul cometrului pentru caen ul asta.

| PavelVladescu explică:

S a gasit raspunsul! "in curs de obtinere diploma "

| doarlutsoaresiapa a răspuns (pentru PavelVladescu):

Buna! Ai reusit sa iti deschizi pfa?
Si eu as vrea dar la fel ma gandeam la diploma. Cu restul cum este poti sa te ocupi personal de pfa sau ai nevoie de contabil de cineva sa te ajute? ..adica as vrea sa imi deschid si eu pfa dar imi este cam teama sa nu fie prea multa taraganeala, ma poti ajuta sa imi zici cum ai facut tu te rog?
Ma gandeam sa declar veniturile fara pfa dar nu sunt ocazionale sunt repetitive. Imi este sa nu fie prea complicat.
Merci!