| klaus_diu a întrebat:

Cum se poate verifica credibilitatea unei firme de plasare a fortei de munca in strainatate?

5 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Da un search pe Internet pe google sau intra pe site-ul Ministerul Finantelor www.mfinante.ro, poate vei gasi ceva util! Succes!

| rhea a răspuns:

Orice firma de recrutare trebuie inregistrata la ITM, acolo poti intreba de ea.Pe forumuri sunt si multe aiureli, un raspuns avizat iti poate da Itm-ul pentru ca ei verifica activitatea unor astfel de firme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In plus fata de ce a spus "daniel":
Cauta pe internet, poate gasesti forumuri cu pareri ale celor care au apelat la aceasta firma.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cere informații despre firmă la Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Muncă din localitatea ta.
Trebuie să fie înregistrată acolo și la Camera de Comerț.
Dacă nu o verifici, riști să te trezești că este o posibilă firmă fantomă.
Mult noroc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate