| AlisaGabrielaaa91998 a întrebat:

Cum sunt profesorii din America?
Sunt mai dedicati ca in Romania?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu. Toți profesorii sunt unici, cu alte capacități, alte principii, alt mod de învățare și predare, și este și normal să fie așa, nu suntem roboți. Din moment ce un profesor are note mari la examene și la predat, este apt, asta contează.

4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

La fel ca astia de aici.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Sunt mai altfel decat cei din Romania.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Din câte știu atunci când angajeaza un suplinitor (perosana ce sa tina locul unui profesor când lipseste) nu fac un "background check", nici măcar nu trebuie să știe materia respectiva ca să fie suplinitor. Pur și simplu, școlile au nevoie de foarte mulți suplinitori asa ca angajează pe oricine intra pe ușa și cere postul. Au fost multe cazuri nasoale de a lungul anilor din cauza unor suplinitori.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Nu poti spune cu exactitate daca sunt sau nu pentru ca ritmul elevilor americani de a invata este diferit de al nostru.

In general, numai oamenii care fac acelasi lucru, zi de zi, pot fi comparati. Daca Gigel este antrenor de fotbal la Dinamo si John este antrenor la Manchester United, atunci ii poti compara si poti spune care este mai dedicat.