| Go3 a întrebat:

Cum trebuie sa ma inscriu la un club de fotbal(in ce perioada se fac inscrierile)si daca mai am vreo sansa am 16 ani.(daca sunt cunoscatori)va rog vreau niste sfaturi. FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| denis009 a răspuns:

Salut! (sunt din HD) Eu la 14 ani adica in vara asta am dat probe la Poli adica mama a aflat numarul directorului sportiv si a sunat acolo! De acolo au zis cand incep antrenamentele si m-am dus! Am stat 2 zile in probe dar nu m-au primit!:( Nu din cauza jocului ci din cauza fizicului! Acolo erau pentru varsta mea ceva de speriat, adica foarte masivi si puternici(pe langa asta toti earu de bani gata, adica aveau doar ghete de ghete)! Au zis ca am o viziune in joc de nemaipomenit dar din cauza fizicului nu m-au primit si au zis catre mine sa incerc anul acesta din nou asa ca ma voi duce la vara din nou sa dau probe! uite aici un link cu cei cu care am facut eu antrenamentul atunci cand am fost in probe la Poli:http://www.youtube.com/watch?v=FK9NDE7IOnY
Inca mai ai sanse! Eu tin cu Dinamo! Funda?

1 răspuns:
| Cezar a răspuns:

Pai, daca ai vreo cunostinta, care este la vreun club de fotbal. te duci. la antrentor. si ii zici. ca doresti si tu sa fii in club. o sa iti i-a niste date. o sa mergi 2-3 zile. sa te antrenezi sa vada ce poti. apoi o sa iti faci o legitimatie. care confirma ca esti la acel club! Si. gata. antrenamente zilnice. si meciuri! Asta pentru cluburi junior. nu pentru liga laughing