| 4827 a întrebat:

Cum vi se pare cariera de astrolog? Ce profil ar trebui sa am la liceu pentru a deveni astrolog, ce materii predomina si ce facultate as putea sa fac. Cat mai multe detalii, va rog:d!

Răspuns Câştigător
| AstroAlex59 a răspuns:

Pt o fi astrolog poti urma orice nimic nu te impiedica sa faci apoi cursuri de astrologie. Fa ce iti place. E u de exemplu am urmat filologie si apoi psihologia. Ca si facultate iti recomand psihologia. Dar inainte de a intra la facultate trebuie sa stii niste informatii elementare desopre astrologie. Pt orice alte informatii vrei sa stii despre acest domaniu iti satu la dispozitie.

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Astrolog sau astronom? pentru ca nu am auzit de meseria de astrolog.

| didu73 a răspuns:

Cariera de astrolog este una foarte frumoasasi interesanta. daca tie iti place astrologia ar trebui sa sa faci un liceu cu profil de stiinte ale naturi sau ceva de genu.