| EmotionalKoma a întrebat:

Sunt pasionata de horoscop...Ce facultate ar trebui sa urmez pentru a deveni astrolog?

4 răspunsuri:
| AstroAlex59 a răspuns:

Pt a urma acesta pasiune nu trebuie nimic special poti urma orice vrei tu. Dar daca doresti sa aprofundezi informatiile iti recomand sa faci psihologia ca si facultate la liceu poti urma orice, dar inainte de a face psihologia trebuie sa ai niste informatii foarte solide despre astrologie si astronimie. Din punct de vedere releigios normal ce astrologia este privita ca o vrajotorie desi primi care si-au dat seama ca Iisus s-a nascut au fost cei trei magi persani. Cum si-au dat ei seamna? Prin intermediul stelei, oare daca cel putin unul dintre ei nu era astrolog cunoastea oare ca acea stea anunta venirea lui d-zeu pe pamnant? In troparul nasterii se spune ca „ cei ce se inchinuau stelelor de la stea s-au invatat sa se inchine Tie" deci aici se vede clar puterea astrologiei. In Biblie sunt atatea simboluri cu privire la astrologie.
Daca mai doersti orice alte informatii cu privire la astrologie iti stau la dispozitie!