| Garni28 a întrebat:

Cunoasteti vreun site de job-uri part time de acasa? De raspuns la telefon, de predat engleza, ceva nu prea complicat, 2-3 ore pe zi.
Nu as vrea cu documente, se poate?

1 răspuns:
| mODIN a răspuns:

Cu "raspuns la telefon" nu cred ca vei gasi. De obicei call-centerele te pun la program de 4 sau 8 ore, si perioada de training la sediu. Sunt si exceptii, bineinteles.

Am tinut meditatii la engleza acasa si clientii mei au venit toti doar din vorba in vorba. Chestia e ca eu sunt prof de engleza full time, deci nu era dificil pentru oameni sa ma recomande. Totusi, daca iti iei cateva manuale si ai spatiu, sau eventual si o tabla alba pe care sa scrii, ai putea intreba cunostiintele daca stiu pe cineva care ar fi interesat de cursuri cu tine.

Daca vrei sa tii cursuri online, poti incerca pe iTalki. E un site cu oameni care cauta profesori de limbi straine si, desi esti platit mult mai bine daca esti profesor propriu zis, cu acte in regula, poti sa te bagi ca "community tutor" si sa te caute lumea pentru cursuri oricum.