| marilena1998 a întrebat:

Dac imi perii parul imi vor mai cade firele?

Răspuns Câştigător
| iri a răspuns:

O parte mica din par trebuie sa cada zilnic. Daca il perii iti cade mai mult decat daca il piepteni. Cand te piepteni/perii pentru a evita cat de cat caderea parului incearca sa nu incepi din crestetul capului, ci mai intai cu varfurile, apoi urca spre crestet.

P. S. Ce treaba are intrebarea cu categoria pe care ai ales-o? Cariera ta este legata de par sau cum?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghici ciuperca ce'i straight face.
Daca parul iti cade face asta chiar daca il eri sau nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Modul de pieptănare trebuie să fie cât mai puţin agresiv cu putinţă, indiferent ce foloseşti: pieptăn obişnuit, perie din plastic sau lemn, etc.
Căderea părului poate fi cauzat de stres, vopsit frecvent, lipsa de vitamine din organism, boală, hormonal, ciupercă.
Trebuie căutată cauza şi tratament pe măsura afecţiunii.
Pa, pa.

| hasegawa a răspuns:

Spunea cineva ca trebuie sa-ti cada 100 de fire-incorect, am fost la medic tot din aceasta cauza si mi-a spus ca parul moare(sa ma exprim simplu), aceste fire este bine sa cada pentru a lasa loc unui nou fir.Parul se regenereaza tot timpul. Daca ai un par mai lung si zilnic iti cad 50 fire este normal sa ai un ghemotoc de par in mana, insa nu este o tragedie.Parul trebuie piptanat/periat de doua ori pe zi si nu mai mult, dimineata si inainte de culcare.
Periand foarte des parul deja ajungi sa-l rupi de la jumatate si ii dai un aspect urat, de ars si neangrijit.Multa bafta iar daca crezi ca iti cad mai multe fire decat este normal inseamna ca ai o problema capilala sau bazata pe stres

| onlyone a răspuns:

Si cand til piepteni parul tot iti cade

| Adela_9686 a răspuns:

Parul cade orice ai face, am citit undeva ca trebuie sa-ti cada aprox. 100 de fire pe zi, nu te speria vor fi 'inlocuite'