| Karmesytta a întrebat:

Imi cade parul nou(adica firele care abia mi au crescut si sunt mai subtirele) mai ales atunci cand trag.de ele cele de la ceafa.E nornal sau am o problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si mie imi cade parul foarte rau...
Dar mie datorita schimbarilor hormonale din organism mai mult, cred!
Totul are o cauza, nu e normal!
De cat timp a inceput sa-ti cada asa?
Poate fi de la un sampon inadecvat, alimentatie necorespunzatoare, stress, schimbari hormonale, apeleaza la un medic daca vezi ca situatia continua.
Te pup!

| melinda114 a răspuns:

Da, sigur ca este normal, adica parul se regenereaza. Acele fire aveau radacina poate mai firava si de aceea, mai mult cand tragi de ele ies din pielea capului.Sau poate acest lucru se datoreaza ca ti.ai schimbat samponul si nu iti prieste. Bafta!