| Joker8 a întrebat:

Daca am luat la examenul Cambridge Level B1, am trecut examenul?

13 răspunsuri:
| Raluu a răspuns:

Pet b1 promovat
fce b2 promovat
cae c1 promovat
Promovat la examenele cambridge inseamna oricare din A, B sau C.

Răspuns utilizator avertizat
| dianna92 a răspuns:

Pai iti scrie pe site daca ai trecut. Ca nota e A, B, C si daca ai luat A inseamna C2, daca ai B inseamna C1. Asta ar insemna ca B1 ar fi D ceea ce inseamna picat. Dar notele la examen pe site se scriu ca A,B, C (Pass), D, E, F picat. Si pe diploma scrie C2, C1... Deci uita-te pe site. B1 ar fi picat la Advanced. Nu stiu la celelalte ca doar Advance am dat si la mine a fost nota B adica C1.