| anonim_4396 a întrebat:

Daca am renuntat la 2 facultati usoare pentru ca am avut multe restante si nu am fost capabil sa invat pentru examene, dar vreau sa ma inscriu la facultatea de medicina, ma pot considera un nebun? Am observat ca la lucrurile usoare nu ma descurc deloc, dar la cele grele sunt cel mai bun. Am media in bac 9.82, deci nu pierd nimic si nici la cu taxa nu o sa fiu.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dara daca nu ai fost capabilsa inveti la 2 facultati usoare, la medicina, care-i cea mai grea facultatea, nu ai nici o sansa.

Dar de ce nu-ti cauti ceva de munca, daca tot nu esti focusat pe invatat?

| johnnny123 a răspuns:

"Am observat ca la lucrurile usoare nu ma descurc deloc, dar la cele grele sunt cel mai bun"

Dă-ne și nouă un exemplu concret de lucru greu la care ești "cel mai bun". Pentru că nu prea cred că auto-evaluarea ta este foarte obiectivă.

Nu de alta, dar acum o lună spuneai așa:

"Fac lucrurile prost, ma comport ca un prost, dar totusi constientizez chestia asta si vreau sa ma schimb. Aproape mereu iau decizii proaste in legatura cu viitorul meu, am multe vicii de care nu pot sa scap pentru ca sunt prost si nu am vointa. "

| Nirvanaaa a răspuns:

Poți da.
Dar la medicina dai admitere, deci vei avea ceva de invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic să nu te mai chinui cu facultatea dacă ai fost deja de două ori și ai renunțat. Nu cred că ai avut nota asta în bac, minți.

| Ana1687 a răspuns:

Du-te, n-ai nimic de pierdut, in cel mai rau caz te lasi si de asta.

| SunnyDoe a răspuns:

Mai mult inconstient. Nu te evaluezi corect si o sa tot pierzi timp si bani in felul asta. Mergi la un psiholog.