| M1989 a întrebat:

Daca am salariul net 2420, vreau sa-mi pun demisia si mai am 6 zile de concediu, cat voi primi pe cele 6 zile de concediu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi cca 700 lei.
Vezi ca, daca solicita angajatorul, va trebui sa respecti perioada de preaviz, prevazuta in contractul individual de munca.

| adryang78 a răspuns:

În jur de 660 de lei.

| M1989 explică (pentru adryang78):

Acesti 660 vor fi impozitati?

| adryang78 a răspuns (pentru M1989):

Eu am calculat în funcție de salariul net, deci nu vor fi impozitați.
Când spui net, deja vorbim despre ce primești în mână. Pe statul de salariu apare pentru cele 6 zile un brut, din care se scad contribuțiile și vei rămâne în mână cu aproximativ 660 de lei.

| IonPop147656 a răspuns:

Nimic