| Anonim90945 a întrebat:

Daca sunt politist local si vreau sa dau la Alexandru Ioan Cuza se poate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza".
Poti candida daca indeplinesti toate conditiile cerute.
P.S. Esti politist local, inseamna ca ai ca studii liceul. Asa scrie unul care a terminat liceul? Stii cate greseli ai facut intr-o fraza scurta si simpla?

| Anonim90945 explică (pentru Ioandelasal):

Gresesti, eu sunt inca mic.
Pe parcurs voi evolua in ceea ce inseamna gramatica etc.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonim90945):

In primul rand ai gresit tu, spuneai ca esti politist local. Nu asa trebuia pusa intrebarea daca ai sub 14 ani.

| Anonim90945 explică (pentru Ioandelasal):

Da, acum am vazut si eu ce am gresit, dar cand am scris, am crezut ca se va intelege diferit.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sunt politist local, si vreau sa dau la alexandru ioan cuza"

la liceul ăla la seral? sigur că se poate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dacă am sunt politist, te ai emotionat?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Iti iei concediu pe timpul examenului. Daca reusesti iti dai demisia si mergi la academie, daca nu, continui.
E posibil ca in regulamentul vostru sa fie ceva restrictii sau posbilitati in acest sens.