| Bunoiu_Roberta-Maria_1998 a întrebat:

Daca ar fi sa va faceti medici ce ati alege : medic stomatolog, medic ORL sau medic chirurg ( si aici in ce domeniu ati practica)?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt fost cadru medical, este un sistem infect, medicii te lasă să mori cu zile!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Cred ca spre stomatologie, ca nu este atat de complicata, fata de alte domenii medicale.

| mixxjim a răspuns:

Alege ce-ti place tie, sa poti face cu adevarat cariera si sa ai o viata frumoasa, altfel traiesti un calvar toata viata pentru ca asa ti-au spus cei de pe TPU? Ai 6 ani de facultate, ai timp sa vezi ce ti-ar placea mai mult ca specializare, poti descoperi cea mult mai interesant decat ORL sau chirugie. Diferenta ar fi intre stomato si medicina. Ca stimatolog trebuie sa ai bani suficienti sa-ti poti deschide cabinetul propriu ca altfel nu prea mai ai pe unde practica. Trebuie sa fii cu adevarat pasionat sa poti sta cu ochii, nasul si mainile in gura oamenilor toata ziua. In stomato cazurile sunt relativ aceleasi, plombe, extractii, pus dinti, pe cand in medicina, indiferent de domeniul ales, cazurile difera mai mult, deci poti vedea si invata mai multe si te-ai plictisi mai putin. Daca esti nascuta in 1998 ai timp sa te hotarasti pana ajungi sa dai examen, vezi cat de bine te descurci cu anatomia, cu chimia sau cu fizica, pentru ca la astea dai admitere si mai afli si lucruri despre alte specialitati medicale. Succes!

| greyhound a răspuns:

Stomatolog. Vorba unui comediant, omul are o singura inima si 32 de dinti

| fuzzer a răspuns:

Chirurg,pe sectia chirurgie plastica.Medicii pe aceasta sectie un trai decent si salarii destul de bune.

| Janek21 a răspuns:

Chriurg, neurologie.