| Adrian666 a întrebat:

Daca as merge intr-o tara straina(italia) la lucru.cam ce salar as putea avea acolo? si sar merita?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Depinde in ce zona a Italiei mergi.nordul este mai bogat, mai bine platit.pe cat cobori ...pe atat scade salariul si implicit mediul de munca, viata, etc...ca sa ajungi in sudul Italiei care este cel mai sarac, foarte prost platit si cu slabe sanse de a gasi ceva! Tine cont ca Italia nu mai e ce a fost o data.Acum rezisti doar cu relatii bune!

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Ai muri de foame si acolo cu astfel de conceptii!

| UNfriendLY a răspuns:

Pai depinde ce intelegi tu prin "lucru", la lucru poate insemna sa muncesti in medicina sau in constructii, tu la care te referi, pentru ca evident sunt salarii diferite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe post de parlamentar?

| Adrian666 explică:

Pai in constructii etc? unde poate lucra tot omu,, fara multa scoalalaughing...

| Adrian666 explică:

Pai in milano.se poate si lucru si footbal la vreo echipa?big grin