| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am 15 ani iar la varsta de 18 ani as dori sa plec intr-o tara straina, de preferat Italia sau America, m-ati putea ajuta cu sfaturi, entionez ca nu am nici o ruda in acele tari si nici in alta tara

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mai bine nu pleca tu asa de nebun, si nici nu te increde in nu stiu ce oferte de lucru sau in nu stiu ce intermediari. Prima optiune este sa-ti cauti aici de lucru. Daca totusi vrei sa pleci, du-te in Italia, in Statele Unite, nu America, pentru ca America este continent este mult mai complicat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce sfaturi sa iti dam noi?
In Italia iti iei bani de autocat/avion, gasesti vreun patron care sa te faca sclav la cules capsuni si asta e.

In state nu ajungi tu asa usor.

| neutrino a răspuns:

Depinde de motivul placarii tale si pentru cat timp. Pana atunci invata limba tarii respective, ceva calculator si neaparat ia-ti permisul de conducere auto. Daca vrei sa muncesti acolo, ar fi bine sa ai si o meserie bine stiuta si nu uita sa treci bacul, daca vei urma aici liceul.

| SkyPilot a răspuns:

Stai in Romania si fa o facultate cat poti de buna. Pleci dupa aia si esti un domn. Fraieri care sa munceasca cu carca sunt destui peste tot.

| kyliejenner a răspuns:

La 18 ani poti pleca acolo doar la facultate. este extrem de scump, asa ca vorbeste cu parintii tai daca isi permitwinking