| Flaviius87 a întrebat:

Daca cineva a plecat la munca in strainatate il rugam sa ne spuna prin ce firma sau cum altfel?
Sunt convins ca sunt multi dintre voi care va doriti acelasi lucru!

Răspuns Câştigător
| IgnoreMe a răspuns:

In orice domeniu ti-ai alege cel mai bine ar fi sa vorbesti direct cu angajatorul. Nu te baza pe firmele din tara ce ofera locuri de munca pentru ca majoritatea sunt tepari. Oricum, oriunde ai pleca trebuie sa cunosti in primul rand limba, rareori se fac exceptii daca cunosti engleza. Depinde acum si ce pregatiri ai, daca ai. Multe informatii le poti gasi pe http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=ro. Este un site in care poti avea incredere deplina. Bafta!

8 răspunsuri:
| annaliana a răspuns:

Firmele nu prea sunt serioase.Mai bine prin cunostinte, rude.In Grecia este transportul 50 euro/persoana cu autocarul. Poti lucra in agricultura(la cules de portocale, mandarine, maslini)dar acum s-a cam dus sezonul.Este 20 euro pe zi.

| annaliana a răspuns:

Daca faci 20 euro pe zi in tara nu se merita sa mai pleci.Eu stau in Grecia si asa merge treaba(asta daca gasesti de munca).Si eu am pus o intrebare asemanatoare si mi s-a raspuns ca in alte tari se platesc 500 euro pe luna(Germania, Spania, Italia). Deci mai putin.

| ღKittyღ a răspuns:

Eu am am fost in franta la o agentie de turism ...am fost angajata...

| Flaviius87 explică:

As vrea sa plec in strainatate la munca! cine a plecat il rog sa imi spuna prin ce firma sau cum a reusit?

| Flaviius87 explică:

@ღ Iηηa ♥ ░ si nu vrei sa ne spui si noua agentia cu care ai plecat si ce comision ti-au cerut?
Multumesc!

| Flaviius87 explică:

@annaliana 20 euro pe zi? nu merita sa pleci pentru banii astia! 80 roni ii fac si acasa tongue pentru 50 de euro / zi mai merita...
Oricum multumesc pentru raspuns!

| firstb a răspuns:

Pai. totusi iti trebuie destul de multi bani la tine daca pleci din Romania fara sa stii unde te duci; ar fi bine sa te interesezi la centrerele delucratori din Romania pentru strainatate! Bafta!