| anonim_4396 a întrebat:

Daca dau la facultatea de litere sau de limbi straine ma pot angaja din primul an de facultate? Ma refer sa ma angajez in domeniu, nu ca vanzatoare. Vreau sa capat experienta.

5 răspunsuri:
| narcis13 a răspuns:

Mai greu, chiar daca reusesti, nu te astepta la cine stie ce remuneratii.

| lia a răspuns:

Asta depinde in foarte mare masura de abilitatile tale. Daca esti o persoana descurcareata si ambitioasa, sunt convinsa ca vei reusi.

| rozalia25 a răspuns:

Incearca asistenta la vreo editura, ofera meditatii sau publica pe net: www.poezie.ro e un inceput bun.

| Misterious a răspuns:

Nu stiu cine ia din primul an.si eu urmez aceeasi facultate dar peste tot se cere experienta.in cel mai bun caz vei capata doar experienta fara a avea vreun salariu bun.
Succes!

| nutzu' a răspuns:

Ca traducator te poti angaja de exemplu, poti traduce referate, lucrari etc.Cu siguranta exista si in orasul tau centre de traducere, redactari lucrari etc.