| Ginu a întrebat:

Daca dau la specialitatea turism atunci cape poate fi apogeul carierei? Unde pot lucra in afara la receptia unui hotel?

1 răspuns:
| andreeahtml a răspuns:

Apogeul, zic eu, ca se poate atinge doar dupa terminarea unei facultati in domeniu. Cu facultatea de turism, poti ajunge chiar sa ai o firma in domeniu, sa fii manager la o firma in domeniu, sa calatoresti mai mult (ghid turistic bine cotat), etc. Cu liceul poti lucra la receptia unui hotel, daca stii si alte limbi, cu putin noroc te poti angaja si ca ghid, acum depinde de noroc.