| Izabela000 a întrebat:

Daca esti o persoana introvertita si foarte timida si deloc autoritara, ai sanse sa reusesti sa devii medic? Ce specialitate si-ar putea alege o astfel de persoana? Munca in cercetare ar fi o varianta buna?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti deveni medic, stiu o tipa in Timisoara la spital care e cea mai introvertita si tacuta persoana de pe planeta si totusi e medic.

| Frank51 a răspuns:

Tu nu ți-ai dat seama că lumea e plină de astfel de persoane și că toată lumea își face treaba și nu e problema noastră ce se petrece în spatele cortinei?

| Utilizatornew25 a răspuns:

Buna, nu contează cum ești, nu te lua dupa ce zice unu si altul, tu poți face ceea ce vrei tu și ceea ce visezi, ca și când ai zice ca nu poți deveni acel ceva niciodata, e logic nu peste noapte, dar cu multă munca și dedicare, nimic nu e imposibil!

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti, doar tine de tine si de puterea de invatare, dar nu vei ajunge un medic prea bun, ca nu ai incredere in tine...

| Izabela000 explică (pentru Frank51):

O fi plina, dar poate acele persoane nu au astfel de meserii.

| Brizbriz a răspuns:

Depinde de nivel, majoritatea medicilor au nevoie sa interactioneze cu pacientii, altfel, pot sa faca ceva de gen laborator, unde poti chiar sa nu interactionezi cu alti oameni aproape deloc

| MrAM a răspuns:

Exista o diferenta intre a fi introvertit si a avea incredere in tine si aptitudinile tale. Tie practic ti-e teama de o chestie care nici nu a avut loc. Pana nu incerci nu ai de unde sa stii. E de ex sunt asistent medical si am de delegat sarcini colegilor si nu ap probleme cu asta cu toate ca sunt o fire introvertita. Iti vine putin mai greu la inceput insa cu timpul e oky, pur si simplu i telegi ca trebuie sa-ti face treaba.