| happiness_8098 a întrebat:

Dacă faci facultatea de drept în străinătate poţi fi avocat în România?

6 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Evident ca trebuie sa cunosti legislatia tarii in care practici, nu crezi? deci nu cred ca e asa simplu sa te muti dintr-o tara in alta fara sa faci unele cursuri saus a dai unele examene care sa certifice ca stii legislatia

| Paywa a răspuns:

De ce sa vii in Romania cand poti sa ramai in strainatate si sa iei un salariu dublu, chiar triplu

| opium a răspuns:

Poti,dar sa fim realisti, nu se merita.

| sweetluly a răspuns:

Raspuns:da,poti.

| happiness_8098 explică:

Da,da m-am prins, examenul de admitere in barou, multam

| happiness_8098 explică:

1girl...nu prea mi-a mai ramas familie in afara mamei mele,e o relatie stransa, nu o pot parasi, vreau sa ma intorc.