| Cathy_5203 a întrebat:

Daca faci facultatea de Drept, ce mai poti ajunge, in afara de avocat sau procuror?

Răspuns Câştigător
| oricine a răspuns:

Pfff cine are facultatea de Drept este bine vazut peste tot! ce vrei:-o jurist pff orice:-o:-o... unde vrei sa te angajezi peste tot esti bine vazuta cu facultatea de drept!
bafta!
Fundita?big grinbig grin

8 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Avocat, Magistrat (Procuror, Judecator), Notar, grefier, executor judecatoresc. (La aceste profesii nu este de ajuns sa termini facultatea de drept, trebuie sa mai dai apoi si alte examene - asa mai pe scurt)
Jurist, te poti angaja la o firma, instittutie publica. - jurist esti cand termini facultatea, dar trebuie sa fii bun ca sa te angajezi sau sa ai relatii.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Cronki a răspuns:

Avocati (consultanti si pledanti), notari, consultanti juridici, magistrati (judecatori si procurori), diplomati, functionari publici sau o alta functie de specialitate juridica.

| Goblinoid a răspuns:

Carierele pe care le poti urma dupa terminarea facultatii de drept sunt urmatoarele: avocat, procuror, magistrat, judecator, notar sau desigur poti intra in politica.

| Danny_4297 a răspuns:

Juristbig grin

| marius0766545433 a răspuns:

Somer(a)

| Marian_2691 a răspuns:

Ma fata, tu fa facultatea la drept ca strimba nu o sa ajungi niciodata

| Raluca_1234 a răspuns:

Magistrat sau grefier.