| wolfves a întrebat:

Daca faci Facultatea de Matematica si Informatica din cadrul Universitatii din Bucuresti, pe specializarea Informatica, devii programator sau profesor?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Devii profesor doar daca urmezi modulul psihopedagogic in cadrul specializarii respective, daca nu doar programator.

| Ineys a răspuns:

Depinde de cat de bun esti.

Aici e o zicala. "Esti bun te faci profesor, esti foarte bun te faci programator".

| suntserios a răspuns (pentru Ineys):

De fapt zicala in industria IT e

Cine nu poate se face profesor.

| Ineys a răspuns (pentru suntserios):

I-am zis-o intr-o forma mai draguta.
Eu am mai auzit-o si sub forma "Cine nu stie ii invata pe altii", dar suna urat. laughing

| Furnicuta000 a răspuns:

Si una si alta daca vrei. Dar trebuie sa faci si modulul psihopedagogic (e optional), daca nu il faci nu poti fi profesor.
Dar termina tu facultatea ca de munca sigur iti gasesti.

| Yurisa a răspuns:

Ce vrea inimioara ta

| Raducons a răspuns:

Devii profesor dar poti si programator