| georgianasiiulia a întrebat:

Daca iei nota mica in bac dar il iei cu nota mica poti intra la facultate?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca e facultate pe baza de examen, da. Sau o facultate unde bac-ul are o pondere foarte mica gen 20%

| Lostlyric a răspuns:

Daca o facultate nu e de viitor, poti intra de doua ori cu doi mici. Dar, inainte de a micsora totul de doua ori, bazeaza-te pe examenul de admitere la facultate. Sa nu fie mic!

| Uxellodunon a răspuns:

Fiecare facultate cu politica ei, la unele admiterea se bazeaza pe dosar (practic nota de la bac) si unele se bazeaza pe un examen de admitere. Unele fac o medie intre admitere si bac.

| TheSeventhSin a răspuns:

Buna intrebare, din cate-mi aduc aminte nota de la bac nu conteaza foarte mult ci mai mult nota de admitere.
Acum depinde si de ce facultate vorbim.

| nimenisinimik a răspuns:

Depinde daca il iei cu nota mica.

| Señor1ta a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei, sunt facultăți la care dai admitere și se face media cu nota de la Bac și sunt la care se intră doar după nota de la bac.