| CRISTINA_5101 a întrebat:

Media de la liceu conteaza pentru nota cu care se intra la facultate?

5 răspunsuri:
| stefan22 a răspuns:

Nu la toate facultatile... Exista facultati unde se intra pe baza de admitere(ex:Medicina, Politehnica etc) si facultati unde se intra pe baza de dosar(asta inseamna ca se pune accent pe nota obtinuta la BAC si in functie de facultate, si pe media de la liceu). Consulta siteul:http://www.facultati-ro.home.ro/facultati/facultati-bucuresti.htm, unde vei gasi mai multe detalii. Numai bine!

| dende95 a răspuns:

Da,dar la cele mai multe facultati se da un examen inainte de a intra si atunci nu mai conteaza!

| ValerieCantDance a răspuns:

Da, conteaza. La mine s-a facut media intre nota de la bac si cea din liceu.

| DjGeoX a răspuns:

Nu, doar bacu conteaza

| Bridge a răspuns:

Da conteaza media de la liceu, in unele facultati se intra in functie de medie.