| BigLike a întrebat:

Daca iti pierzi buletinul in Anglia ce trebuie sa faci? Nu voi putea merge acasa in Romania in urmatoarele luni si sunt in manchester si nu stiu daca voi putea ajunge pana in Londra la ambasada mi-a zis cineva ca daca merg la o statie de politiei ei ma pot ajuta cu un document pe care pot sa il folosesc pana imi refac buletinul sau imi fac pasaport asa este?

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Declara la politie ca ti-ai pierdut buletinul cu actele in el, ca sa ti-l poata recupera in cazul in care cineva incearca sa-ti foloseasca cartile de credit(daca ai din alea).