| Andrreeubehs a întrebat:

Daca iubesti un baiat si el nu ~?~ ce ai face?kiss:s

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Cred ca am raspuns la aceasta intrebare, pusa de alte fete, de vreo 20 de ori. Primesti aceslasi raspuns: iti cauti altul. S-au terminat baietii din lumea asta? De ce ti s-a pus pata tocmai pe el? De ce nu vrei sa traiesti emotiile pe care ti le creeaza un baiat care te vrea el pe tine si nu invers? Dragoste unilaterala nu exista, la fel cum si dragoste cu sila nu se face. Ai rabdare, viata amoroasa abia incepe. Nu-ti irosi sentimentele pe o "iubire" efemera.

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca el nu te vrea, ce poti sa faci? Stii tu, dragoste cu sila nu se poate.

| georgiana a răspuns:

ItIi cauti alta `slujba`, daca tot ai spus cariera.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Iubeste-l, chiar daca va trebui sa o faci de la distanta. Foarte bine a punctat @luvieere. Iubirea este cel mai convenabil sentiment pentru cel care il primeste si cel mai inaltator pentru cel care il daruieste. Iubeste si nu regreta. Indiferent daca nu te vrea pe tine si este fericit cu altcineva, daca ii porti in suflet iubire adevarata, ii doresti fericire acolo unde este el, oriunde ar fi aceasta. Poate nu vei avea niciodata sanse sa-l determini si pe el sa te iubeasca cu aceeasi intensitate, dar cu siguranta tu reprezinti o baza morala foarte puternica in mintea lui si intr-un oarecare fel tine la tine. Pe tine se va putea sprijini de cate ori va fi nevoie. Rugaciunea ta pentru el ii va face bine si il va ajuta sa fie fericit. Stii cat de important este sa stii ca in viata exista cineva care se roaga necontenit pentru sanatatea si fericirea ta? Sentimentul tau atat de puternic este, deocamdata, destul. Din iubirea ta infinita, daruieste-i in fiecare zi iubire lui, si infinitul nu va seca. Rezultatele vor fi pe masura.

| luvieere a răspuns:

Iubeşte-l în continuare! Încearcă să-i fii alături, ajută-l dacă poţi, şi bucură-te că ai pe cine iubi. Dacă el e fericit fără să te iubească, sau iubeşte pe altcineva, bucură-te că e fericit. Doar, iubindu-l, ţii la fericirea lui, nu-i aşa? În plus, dacă ştie că-l iubeşti, vei fi inevitabil în gândurile lui şi vei avea şanse mai mari să poţi să-i fii alături în caz că se desparte de actuala.

| IepurasulBrunet a răspuns:

Mai ai la dispozitie si alti baieti. Dar daca iti place atat de mult de el fa-l sa te placa, fiind alaturi de el si ajuta-l(daca poti).

| mayli_9074 a răspuns:

Poti face cariera din asta?

| farsa a răspuns:

As cauta un baiat care sa me merite